O seriáli

Farscape je sci-fi seriál odohrávajúci sa v roku 1999. Práce na IASA experimente Farscape 1 bežia naplno. IASA astronaut John Crichton - vedec - sa pripravuje na let do vesmíru a vypustenie malého vesmírneho modulu Farscape 1 na dokázanie predpokladu, ktorý vymyslel spolu so svojim priateľom DK.

Krátko po uskutočnení "prakového manévru" je zasiahnutý magnetickou vlnou, čo spôsobí otvorenie červej diery. Tá ho vtiahne a John sa ocitá na druhom konci vesmíru, a jeho prvým kontaktom je pilot - Mierový strážca. Nanešťastie je pilot Tauvo Crais zabitý, keď jeho plavidlo narazí do asteroidu. John sa dostane na obrovskú loď menom Moya, žijúcu loď. Postupom času nájde na palube Moye priateľstvo, lojalitu a lásku.

Čo znie trochu ako Lexx- The Darkzone sa rýchlo zmení v inteligentnú "čo ak..." situáciu. Nie nehumanoidné formy života sú skutoční mimozemšťania, ale človek v podobe Johna Crichtona.
Rockne S. O'Bannon, ktorý už pracoval na Alien Nation a seaQuest DSV a Jim Henson so svojimi bábkami a bábkarmi vytvorili ďalší originálny a inteligentný sci-fi seriál. Ale jeden z hlavných dôvodov, prečo má Farscape taký obrovský úspech je jeho herecké obsadenie, všetci herci (okrem amerického herca Bena Browdera, ktorý hrá Johna Crichtona) sú Austrálčania, čerstvé a neznáme tváre na americkej televíznej scéne.

Text prevzatý zo servera http://www.farscape-one.de.